Dentální hygiena

Preventivní péče a dentální hygiena jako základní stavební kameny současné stomatologie

Prevence a dentální hygiena jsou klíčové součásti stomatologické péče. Předcházení vzniku onemocnění (tzv. primární prevence) je základním stavebním kamenem moderní medicíny a zubní lékařství není výjimkou. Zubní kaz, zánět dásně, parodontitis – to vše jsou velmi dobře preventabilní onemocnění. Současné metody ošetření umí sice téměř zázraky, ale vlastnímu zdravému zubu se nic nevyrovná.

Chcete-li prožít život s vlastním a pokud možno i zdravým chrupem, bez důsledné a správně prováděné domácí hygieny se neobjedete. Posláním dentální hygienistky je s tím to úkolem Vám pomoci, a to jak odstraněním zubního kamene a profesionálním čištěním zubů v ordinaci, tak zejména edukací, tréninkem, motivací a přísným dohledem. Správně nastavená a fungující spolupráce pacient – hygienistka je proto alfou a omegou celé současné stomatologie. Prevence ve stomatologii je velmi účinná, snadná a v porovnání s invazivními výkony i velmi levná. V neposlední řadě je dobrá úroveň ústní hygieny nezbytná pro stabilní funkci a trvanlivost výplní, korunek atd.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace